Formål:

Krop og Kultur henvender sig til alle, der ønsker en effektiv og alsidig træning, der er bygget op over kroppens anatomi.

Målet er ved gymnastik og andet kulturelt virke at fremme den enkelte og fællesskabets sundhed og trivsel.

Bestyrelse:

Vita Schjøtler, vitavinkel@hotmail.com, tlf. 29 65 83 30
Inger Hermann, ishermann@hotmail.com, tlf. 21 95 48 06
Jytte D. Kristensen, jytte.kristensen@hotmail.com, tlf. 20 99 28 59
Anette Buhl, abbepl41@secret.dk, tlf.
Pia Bygum, piabygum@gmail.com, tlf.

Uden for bestyrelsen, forretningsfører:
Nina E. Hansen, kropogkultur@gmail.com, tlf. 28 12 92 64

Instruktører og holdledere:

Cykelhold:
Flemming Lassen, tarplassen@gmail.com, 40 54 18 81
Vinterbadning:
Vita Schjøtler, vitavinkel@hotmail.com, 29 65 83 30

TRX-Spinning:
Ann-Sofie A. Bødker, Sofie-b@hotmail.com, 29 61 45 15
Gåhold:
Hanne Romlund, hromlund@me.com, 51 68 44 45
Ryghold:
Lene Magaard, smedmagaard@mail.dk, 22 62 96 93
Mette Pytlich, mettepytlich.dk, tlf. 24 42 30 36
Seniorgymnastik i hl og spejlsal
Sinna Maagaard, sinna.maagaard@gmail.com, 29 28 58 52
Fyraftensgymnastik
Jette Vindum Bjerre, jeddyvindum@gmail.com, 21 12 53 33
Ringo:
Grethe Urban, grethe.urban@gmail.com, 23 96 99 49